Туристичні об'єкти району

Вівторок, 17 вересня 2019, 11:15 64970

Загородний скит свято-введенського монастиря — Комплекс садиби графа Хаєцького ( с.Томашівка)

Після відміни кріпосного права, з кінця ХVІІІ ст. село Томашівка і більша частина земель навколо нього належали родині Браницьких.

З 1910-го року по 1917 рік в Томашівській панській садибі проживала сім’я родичів Браницьких — родина польського поміщика графа Хаєцького.

На території парку, який займав 20 гектарів було розташовано житловий будинок та 2 службових будинки.

Приміщення будинку цегляне, поштукатурене. Будинок двоповерховий і частково одноповерховий. Будівля в стилі “Модерн”. Має складний план будови. Зовнішній вигляд приміщення різнобічний, багато фронтончиків, карнізів, збагачує відкрита веранда прикрашена дерев’яними візерунками.

Приміщення комплексу являють собою зразок громадянської садибної архітектури кінця ХІХ-го початку ХХ сторіччя.

В 2001 році підписано довгостроковий договір про передачу комплексу на 50 років в користування Київському Свято-Введенському чоловічому монастирю.


 Курган “Переп’ят” та пам’ятник Т.Г.Шевченку (с.Фастівець)

Курган “Переп’ят” знаходиться біля села Фастівець. Це пам’ятка археології ІІІ-І тис. до н.е.

На кургані велися розкопки в 1846 році. Очолював археологічну експедицію професор Київського університету М.Д. Іванишев. На розкопках кургану побував і Т.Г. Шевченко, як художник і етнограф. Під час перебування на Фастівщині  поет виконав багато малюнків, збирав і записував пісні, цікавився історичним минулим Фастівщини. Багато з цього всього поет використав потім у своїх роботах “Чернець”, “Іржавець”, “Швачка”, “Лілея”, “Русалка”.

В 1987 році на місці розкопок кургану встановлено пам”ятний знак, благовлаштовано територію.

Речі знайдені при розкопках знаходяться в Київському університеті                 ім. Шевченка, а історія кургану  “Переп’ят” зберігається в школі с.Фастівець.

В селі Фастівець знаходиться пам’ятник Т.Г. Шевченку. Він  встановлений в 1955 році  і замінено на новий в 1999 році (архітектор А.А.Древецький).


 Меморіальний музей К.Г.Стеценка, могила композитора-класика та  письменника В.І.Косовського (с. Веприк)

Музей українського композитора-класикарозміщено в будівлі,  спорудженій на місцістароїдерев’яноїхати в якій проживав К.Г. Стеценко з родиною з 1920 року по 1922 рік. В цій же хаті в квітні 1922 року помер композитор. Стара хата не підлягалавідновленню і на їїмісці в 1982 роцібулопобудованоприміщення музею Стеценка. Веприцькиймеморіальний комплекс включає в себе музей-садибу, могилу і пам’ятник композитора. В 1970 році на могилі К. Стеценка встановленопам’ятник,  авторомякого є відомий скульптор Галина Кальченко.

Біляпам’ятника Стеценку в 2000 роціпохованопоета В.І. Косовського  і в 2004 році на могиліпоетавстановленопам’ятник.


 Пам’ятник декабристам (с. Триліси)

В 1825 році в с. Трилісибуларозквартирована 5-та рота Чернігівського полку. 29 грудняосновнісилиприбули в Трилісищобз’єднавшись з 5-ою ротою вирушити до села Ковалівка для об’єднання з іншими ротами полку.  Та 3 січня 1826 року царськівійськарозгромилиЧернігівський полк на шляхуміж селами Бертники і Ковалівка.

Керівників повстання С.І. Муравйова-Апостола і М.П. Бестужева-Рюміна заарештували. Над рештою офіцерів і солдатів була вчинена розправа на центральному майдані в Трилісах. Тут загинув брат Сергія Муравйова-Апостола —  Іполит, офіцери М. Шепилло, А. Кузьмін, солдати І. Якусов, М. Юрін, Ю. Юрін,      С. Іванов, І. Єпіфанов, С. Михайлов. Близько 20 чоловік було поранено, 865 взято в полон. Всіх загиблих поховано в братській могилі.

В 1967 році на могилі встановлено пам’ятник декабристам, а в 1978 році його замінено на новий.


 Пам’ятник січовим стрільцям (с. Дідівщина)

На сільському кладовищі у братській могилі були поховано понад 70 українських січових стрільців, яким у 1993 р, після того, як зівилися відомості про це поховання, активістами патріотичних громадсько-політичних організацій Фастівщини було насипано і встановлено три дерев’яні хрести. Іх передали старі жителі села, які пам’ятали , як колись до однієї великої ями на цвинтарі у часи громадянської війни поскидали вбитих у бою українських січових стрільців. Із того часу щороку на свято Трійці біля цієї могили відбуваються заходи вшанування пам’яті загиблих.


Пам’ятник січовим стрільцям (смт Борова)

В центрі селища встановлено пам’ятниксічовимстрільцям, а в лісі -хрест.

На територіїдослідноїстанії Кокос знаходитьсямаєток, якийзбудував  К.К. Ратник в 1905 році. Маєтокзбудовано в виглядікапітанськогомістка. В 2011 роцівідкритомеморіальнудошкуадміралуК.Ратнику.

Останнє редагування Вівторок, 17 вересня 2019 11:33