Домашнє насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!

Четвер, 27 червня 2019, 11:17 65580

Що таке домашнє насильство?

З 07.01.2018 діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» №2229-VIII (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19).

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного абоекономічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживанняабо між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи прживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. 

Хто несе відповідальність за домашнє насильство?

Кривдник з числа таких осіб: 1) подружжя; 2) колишнє подружжя; 3) наречені; 4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); 5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; 6) особи, які мають спільну дитину (дітей); 7) батьки (мати, батько) і дитина (діти); 8) дід (баба) та онук (онука); 9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка); 10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); 11) рідні брати і сестри; 12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); 13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; 14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; 15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.

Яка відповідальність передбачена за вчинення домашнього насильство?

Стаття 173² Кодексу України про адміністративня правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10) передбачає собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Стаття 126¹ Кримінального кодексу України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14) передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста пятдесяти до двохсот сорока годин, або  арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до пяти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Куди звертатися за допомогою у разі якщо ви стали жертвою 

або свідком домашнього насильства?

- органи Національної поліції  за номером 102, адреса: вул. Осипенко 6, м. Фастів, Київська область;

            Фастівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зі  стаціонарного телефону (045-65-6-13-50), адреса: вул. Соборна 16, м. Фастів, Київська область;

  - служба у справах дітей та сім’ї Фастівської райдержадміністрації зі стаціонарного телефону (045-65-5-35-20), адреса: пл. Соборна 1, м. Фастів, Київська область;

  - безкоштовна національна «гаряча лінія» зі стаціонарного телефону (0800-500-335) або з мобільного (116, 123).

За статистикою понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства. Згідно з дослідженнями за оцінками експертів менше 23% постраждалих звертаються за допомогою.

Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене будь-ким, не є нормою життя! 

ІНФОРМАЦІЯ

Про персонально відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на рівні  Фастівської районної державної адміністрації Київської області та рівні виконавчих органів сільських, селищних рад у Фастівському районі Київської області

Персонально відповідальною особою за протидію домашньому насильству на рівні  Фастівської районної державної адміністрації Київської області відповідно до розпорядження Фастівської РДА від 26.02.2018 №108-од «Про розподіл обов’язків між головою, першим заступником голови Фастівської районної державної адміністрації Київської області» - є заступник голови Фастівської райдержадміністрації Київської області. 

Юридична адреса: пл. Соборна 1, м. Фастів, Київська область.

Телефон: (045-65)-514-44.

Персонально відповідальними особами за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті на території села, селища є голови сільських (селищних рад), що передбачено п. 24 постанови КМУ «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 №658 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/658-2018-п/paran244).

Останнє редагування Четвер, 27 червня 2019 11:20