Із настанням весняно-літнього періоду зростає кількість пожеж в екосистемах.


Найчастіше, причинами виникнення пожеж в екосистемах є необережне поводження: кинутий недопалок або не загашений сірник, розпалене багаття у не пристосовному для цього місці, тощо. Не менш небезпечним є навмисне спалювання сухостою або сміття.  

Оскільки наразі триває прибирання кладовищ до поминальних днів, очікується масовий наплив людей, що приїдуть вшанувати пам'ять померлих родичів та навести лад біля місць поховань. Саме тому на дотримання правил пожежної безпеки вогнеборці звертають особливу увагу.

Вогнеборці Фастівського району радять громадянам, які збираються відвідати кладовища на поминальні дні, не залишати без нагляду запалені свічки та лампади, та не кидати у суху траву недопалки.


Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж загасити!


 

Відповідно до вимог ст.64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області, з метою забезпечення належного здійснення судочинства на території  Фастівського району,

Фастівська районна рада формує список кандидатів у присяжні Фастівського міськрайонного суду у кількості 15 осіб

Якщо Ви постійно проживаєте у Фастівському районі, не маєте обмежень визначених п.2 ст.64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Фастівської районної ради  за адресою: м. Фастів, пл.Соборна,1 каб.201 такі документи:

 1. Власноруч написану заяву про включення до списку присяжних Фастівського міськрайонного суду Київської області.
 2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 – 4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки  та довідку про реєстрацію місця проживання.
 3. Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.
 4. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
 5. Документ, що підтверджує відсутність факту накладення на особу адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення протягом останнього року;
 6. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.
 7. Згоду на обробку персональних даних.

Довідки за телефоном: 5-44-28.

Заяви приймаються до 06.06.2024 року включно. 


Довідково:

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи  Розглядають справи про: обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною; визнання особи безвісно відсутньою чи померлою; усиновлення; надання особі психіатричної допомоги;  примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу та ін.

Кримінальні  справи. Розглядають справи про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.

Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.

У особи з моменту виконання обов’язків присяжного, виникає зобов’язання подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На виконання телефонограми виконавчого апарату Київської обласної ради №205/т від 02.04.2024 для оприлюднення відповідно до вимог частини 2 статті 4 Закону з метою інформування громадськості лист Департаменту екологічної оцінки Міністерства  щодо захисту довкілля та природних ресурсів України від 01.042024 №21/21-04/1385-24.

Департамент екологічної оцінки Міністерства щодо захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляє, що 29.03.2024 відповідно до вимог ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» АТ «НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГОАТОМ» розпочато процедуру оцінки впливу на довкілля шляхом розміщення в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (далі Повідомлення), стосовно планової діяльності з спорудження енергоблоків №5 і №6 на майданчику Хмельницької АЕС із застосуванням технічних характеристик реакторної установки типу АР100 компанії Westinghous Electric Company з метою подальшої експлуатації та вироблення електроенергії (реєстраційний номер справи-5333).


ПЕРЕЛІК  РІШЕНЬ,

прийнятих на  пленарному засіданні 11 чергової сесії  районної ради

VІІІ скликання   (13.02.2024р. 1000, 4 поверх, актова зала)


document RAR  Завантажити одним архівом тут, або пофайлово нижче


 

Назва рішення

рішення

стор.

1.      

 Про звіт голови Фастівської районної ради за 2023 рік

01-11-VІІІ

 

2.      

Про публічний звіт голови Фастівської райдержадміністрації за 2023 рік.

02-11-VІІІ

 

3.      

Про звіт голови Фастівської райдержадміністрації про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень за 2023 рік.

03-11-VІІІ

 

4.      

Про затвердження звіту про виконання районного бюджету Фастівського району за 2023 рік

04-11-VІІІ

 

5.      

Про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Фастівського району за 2023 рік

05-11-VІІІ

 

6.      

Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Фастівського району на 2024 рік

06-11-VІІІ

 

7.      

Про підсумки виконання Програми підтримки організації територіальної оборони на території Фастівського району на 2022 – 2023 роки

07-11-VІІІ

 

8.      

Про затвердження Районної цільової програми, спрямованої на забезпечення здійснення оборони територій та підготовки населення до національного спротиву Фастівського району та Київської області на 2024 – 2027 роки

08-11-VІІІ

 

Перелік файлів:document RAR  Завантажити одним архівомdocument RAR  Завантажити одним архівом або завантажити пофайлово:Хто ж такі Добровольці-вогнеборці — це перші помічники професійних пожежних, які реагують на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади.

Перш за все-це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у забезпечення безпеки громади. Люди, які готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя.

Пожежно-рятувальні підрозділи місцевої пожежної охорони утворюються органами місцевого самоврядування з метою захисту життя і здоров'я населення, територій і об'єктів від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки в населених пунктах.

Для комплектування цих підрозділів ведеться облік добровольців-вогнеборців.


Щоб подати заявку до добровільного формування, необхідно зайти на офіційний сайт ДСНС за посиланням:

 https://dmpo.dsns.gov.ua/uk/ya-pragnu-stati-dobrovolcem/ya-pragnu-stati-dobrovolcem-1 

та заповнити анкету.


Служба зайнятості прикладає максимум зусиль, щоб допомогти захисникам та членам їх родин, людям з інвалідністю внаслідок війни повернутися до трудової діяльності та сприяти скорішій реінтеграції до мирного життя.

Служба пропонує найширший спектр послуг з професійної адаптації, працевлаштування, навчання, відкриття власного бізнесу та індивідуального супроводу при звернені з будь-якого питання.

Як саме служба зайнятості може допомогти?

Щоб інформувати військовослужбовців про послуги та можливості служби зайнятості, фахівці служби зайнятості проводять низку заходів організаційного та практичного характеру, серед яких робочі зустрічі з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

1 січня 2024 року зріс прожитковий мінімум. Тож змінилися умови надання вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) людям з низьким доходом.

За законом таке право мають люди, чий середньомісячний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів.

Тепер право на допомогу зі зверненням до суду мають люди за таких умов:

 • Працездатні — з доходом менш ніж 6056 грн.
 • Пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) — з доходом менш ніж 4722 грн.
 • Люди з інвалідністю — якщо їхня пенсія або допомога, що призначається замість пенсії, менш ніж 6056 грн.

Нагадаємо, безоплатна вторинна правнича допомога включає такі послуги:

 • Складення документів для звернення до суду
 • Представництво інтересів у суді.

Разом з тим зростають і розміри судового збору, оскільки він теж вираховується від розміру прожиткового мінімуму. Так, зокрема:

 • Розгляд судом заяви немайнового характеру, наприклад, про розлучення без поділу майна, коштує тепер — 1211,4 грн.
 • Заяви майнового характеру — від 1211,2 до 15 140 грн (залежить від ціни позову)
 • Щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення (народження, смерті тощо) — 605,6 грн
 • Про скасування судового наказу 151,4 грн

Однак, є пільги на сплату судового збору. Так, звільняються від сплати судового збору:

 • люди з інвалідністю І та II групи;
 • учасники бойових дій;
 • позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи 1 і 2 категорій;
 • позивачі - у справах про стягнення аліментів;
 • позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;
 • та інші категорії осіб.

Маєте правове запитання? Поставте його нам у приватні повідомлення. Наші юристи проконсультують.

Або телефонуйте до нашого контактного центру: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні.

Відповідний механізм передбачений урядовою програмою.

З 1 січня 2024 року вступили в силу нові норми компенсації за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю І та ІІ груп:

 • до 106,5 тис. грн – для особи з інвалідністю I групи (15 мінімальних зарплат);
 • до 71 тис. грн – для особи з інвалідністю ІІ групи (10 мінімальних зарплат).

Компенсуються фактичні витрати за придбання:

 • меблів;
 • поручнів та брусів;
 • допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
 • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
 • підйомних платформ для робочих місць тощо.

Більш детально про механізм отримання компенсації можна дізнатися за посиланнямhttps://is.gd/afx4ts

За докладнішою інформацією звертайтесь до підрозділу служби зайнятості, який найбільш зручний для відвідування.

Контакти центрів зайнятості Київської області тутhttp://surl.li/clyqi

Отримати відповіді на питання щодо зайнятості можливо і за допомогою:

6 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники Фастівського району застерігають громадян бути обережними під час купання на Водохрещення.

      Святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо під час занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків нагадуємо правила безпечної поведінки:

 • не треба виходити на лід без потреби;
 • при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;
 • слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли;
 • купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
 • не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;
 • забороняється заходити у воду у нетверезому стані;
 • не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
 • купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
 • купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;
 • перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;
 • після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
 • для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

   Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.

   Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

   При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.

   У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

   Шановні громадяни, якщо у вас хворе серце, утримайтеся від купання! Бажано мати попередній досвід занурень в холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.

Сторінка 1 із 133