Для людей з вадами зору

Показано новини за: Середа, 11 вересня 2019

Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Київщини обговорили на засіданні круглого столу, що проходив за підтримки Української асоціації районних та обласних рад.

На засіданні експертами УАРОР була презентована нова мапа районів Київщини,схвалена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та департаментом містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації.

Голова Фастівської районної ради Геннадій Сиваненко, голова райдержадміністрації Василь Кравченко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук запропонували інший проект, який передбачає створення 6-ти  районів: Білоцерківський, Броварський, Фастівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький та Ірпінськийз наступними адміністративними центрами: Біла Церква, Бровари, Ірпінь, Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів.На думку керівників району та міста запропонована модель краще враховує потреби мешканців області, підтримує перспективні точки зростання, вирівнює дисбаланс розміщення продуктивних сил регіону.

Представники місцевої влади зауважили, що проект, розроблений Департаментом КОДА, не враховує цілий ряд критеріїв, що суперечать Методичним рекомендаціям з критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Мінрегіоном, це і кількість населення, географічне розташування, інфраструктура, промисловість, перетин ключових магістралей (автомобільне та залізничне сполучення), тому саме Фастівська громада має ряд переваг.

Даний проект щодо створення 6 районів, підтримали присутні голови більшості міст, селищ та ОТГ Київщини.

Після доопрацювання пропозицій учасників круглого столу, експертами УАРОР буде розроблений відповідний законопроект та поданий до КМУ.


06.09.19 уарор семінар


Категорія: Новини Ради

Багато років наша держава не може подолати гостру екологічну проблему – випалювання сухої природної рослинності та її залишків. Кожен має знати – при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння Неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах, тощо). 

При згорянні рослинних залишків, у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім зазначеного, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згоряють зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння, в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується кількість ДТП.

Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного 

контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

У зв’язку з вищезазначеним, Фастівська районна адміністрація звертається до громадян, організацій, підприємств району з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!


Категорія: Новини