Для людей з вадами зору

Показано новини за: Понеділок, 04 лютого 2019

До Малополовецької сільської ради входить 2 села: с.Малополовецьке та с.Тарасівка. Площа земель всього – 4950,8 га (с.Малополовецьке – 818,2 га, с.Тарасівка – 46,9 га).

1. За свідченням Л. Похілевича («Історія населених пунктів Київської губернії»), назва села пов'язана зі стародавніми половцями. Зокрема, Л. Поліхевич наголошує, що Тугорхан – князь половецький, з дочкою якого в 1094 році одружився Київський князь Святополк. Тугорхан тоді володів містом Сквирою і містом Триліси (нині с.Триліси ), а Малополовецьке від Триліс за 8 км. Можна вважати, що і с.Малополовецьке входило у володіння сквирського князя Тугорхана.

За іншою версією, в басейні річки Субот осіло і почало займатися землеробством плем’я Малих половців, а в басейні нижньої течії – плем'я Великих половців.

Між ними часто виникали непорозуміння за пасовиська, ліс і землі. Після чергового конфлікту племена вирішили укласти між собою вічний мир. З приводу цього вони влаштували на березі річки бенкет. Ця подія відбувалась у суботу, і через це річку, на березі якої відбувся бенкет, назвали Субот. На місці бенкету було закопано межовий кіл, і це місце назвали Коломищена – місце кола. Збереглася ця назва і до сьогоднішніх днів.

У селі й до цього часу залишились назви родів, що займали певні ділянки території, існують і назви цих ділянок або кутів: Дакалівка, Мареничівка, Королівка, Солохівка, Демидівка, Гарячівка. В процесі завоювання українських земель польсько-литовськими феодалами проходило переселення польських селян на українські землі. Кілька польських родин поселилося в с.Малополовецьке. Поселення польських селян називалось Лямівка. Село розширювалось, з'являлись нові кутки: Новоселиця, Заріччя, Новостроєння.

Найбільшого руйнування село зазнало під час нападу кримських татар у 1519 році.

За часів царювання Катерини ІІ село було подароване у власне користування польському магнату графу Браницькому.

За даними Л. Похілевича, у 1863 році в с.Малополовецьке нараховувалось 2568 жителів, а за установчою грамотою графа Владислава Браницького від 29.09.1862 року, кріпосних селян нараховувалось 1151.

До початку 20 століття промислових підприємств у селі не було, крім двох водяних млинів, олійної та 12 вітряків, що належали графу Браницькому.

У 1913 році Гершко Гольдрах побудував «чухральню» для обробки овечої шерсті. В цьому ж році побудовано 2 млини з моторами внутрішнього згорання, 2 крамниці, 2 корчми.

У 1910 році в селі відкрита крамниця споживчої кооперації.

Станом на 01.01.1911 року в селі нараховувалось 986 селянських господарств, серед них – 36 куркульських.

Приміщення школи і будинок для вчителів були побудовані протягом 1907 року.

Інфраструктура сільської ради: ЗОШ І-ІІІ ступенів, Будинок культури, мед амбулаторія, відділення зв'язку, мережа торговельних закладів, стаціонарне відділення геріатричного профілю, сільськогосподарські підприємства, 19 суб'єктів підприємницької діяльності.

2. с.Тарасівка розташоване за 4 км від с.Малополовецьке. Село засноване в ІІ половині 30 років 20 століття. Після заснування був заснований колгосп імені Острякова, який в 60 роках влився в колгосп с.Малополовецьке «Нове життя», в 70 роках створена птице фабрика на базі колгоспу імені Острякова. Разом з тим в селі функціонували початкова школа (4 класи), сільський клуб, магазин.

Протягом останніх 25 років інфраструктура втрачена, на сьогоднішній день в селі не має жодних підприємств, та об'єктів соціально-побутового призначення. В 2010 році село повністю газифіковано.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238) (далі - Порядку) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю по зору та слуху за бажанням мають право на виплату компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією.   

Згідно з Порядком особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору за їх бажанням виплачується компенсація за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією в порядку черговості.

Також особи з інвалідністю I та II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування).

Підставою для виплати такої компенсації є фіскальний чек, що підтверджує придбання спеціального засобу для орієнтування, спілкування.

Окрім того повідомляємо, що особам з інвалідністю I та II групи по зору, які надали фіскальний чек, що підтверджує придбання мобільного телефону замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування), відшкодовується вартість мобільного телефону в межах граничної ціни.

Особи з інвалідністю по слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати планшет замість мобільного телефона для письмового спілкування із строком на п’ять років, на який видано вибір. В разі придбання планшету замість мобільного телефона для письмового спілкування, відшкодовується вартість планшета в межах граничних цін на мобільний телефон для письмового спілкування.

Згідно наказу Мінсоцполітики України від 29.01.2016 року № 59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації» гранична ціна на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування становить:

  • мобільний телефон для письмового спілкування - 3252 грн.;
  • аудіоплеєр - 861грн.;
  • годинник механічний - 690 грн.;
  • годинник електронний - 240 грн.

Для виплати компенсації особам з інвалідністю по зору, по слуху, дітям з інвалідністю по зору, по слуху або їх законним представникам потрібно звертатись до управління соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

   В разі самостійного придбання спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією, особам з інвалідністю Фастівського району потрібно із фіскальним чеком звернутись до управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації за адресою: м. Фастів вул. Соборна,16 ( 1 поверх,каб. № 3), тел.(04565)5-25-20.

Категорія: Новини

Понеділок, 04 лютого 2019 16:31

Розширена апаратна нарада

04 лютого голова Фастівської райдержадміністрації Василь Кравченко провів розширену апаратну нараду за участі голови Фастівської районної ради Геннадія Сиваненка, керівників структурних підрозділів адміністрації, керівників установ та підприємств району, сільських/селищних голів.

Розглядадись наступні питання:

1. Про Зміни в законодавстві- Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною.

2. Про причини невиконання бюджету по власних доходах за 2018 рік та шляхи наповнення місцевих  бюджетів у 2019 році. 

3. Про стан виконавської дисципліни в апараті, структурних підрозділах Фастівської райдержадміністрації та виконкомах сільських, селищних рад.

4. Про  підготовку до проведення чергових виборів Президента України

31 березня 2019 року та матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць.

5. Про стан реалізації у Фастівському районі медичної реформи.

6. Про будівництво Кожанської медамбулаторії.

7. Про стан вакцинації дітей по кору та стан із забезпеченням вакциною.

8. Про підсумки оздоровчої кампанії за 2018 рік та її планування у 2019 році.

9. Про виконання плану навчання на курсах в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки житєдіяльності Київської області за 2018 рік та організація навчання у 2019 році  керівного складу органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.

10. Різне (оголошення, повідомлення).

Наприкінці наради Василь Віталійович надав доручення по окремим питанням.

Категорія: Новини