Для людей з вадами зору

11 вересня 2019 року за участю керівника апарату відбулося засідання громадської ради при Фастівській районній державній адміністрації.

Понеділок, 16 вересня 2019, 10:11 366

На порядку денному було розглянуто три питання:
1. Про виконання Закону України «Про освіту» у Фастівському районі.
2. Про дотримання у Фастівському районі вимог законодавства щодо соціального, медичного, психологічного забезпечення ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО/ООС.
3. Про надання послуг населенню Фастівського району відділеннями поштового зв’язку.


По першому питанню з доповіддю виступила начальник відділу освіти РДА Рудаківська Олена Йосипівна, яка ознайомила присутніх з роботою підпорядкованого їй відділу щодо виконання Закону України «Про освіту» у Фастівському районі. Відповідно до поданої довідки було зазначено:

 • у 2018/2019 навчальному році на території Фастівського району функціонувало 20 закладів загальної середньої освіти + 2 філії, в яких навчалося 3507 учнів;
 • кількість випускників 9-х класів становила 312 осіб, кількість випускників 11-х класів у минулому навчальному році становила 132 особи;
 • за даними директорів закладів освіти району, станом на 03.09.2019 р. кількість першокласників становить 375 осіб;
 • відсутня заборгованість з виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти району;
 • забезпечення доїзду учнів (вихованців), що проживають за межею пішохідної досяжності, до закладів освіти та у зворотному напрямі здійснюють 11 шкільних автобусів, отриманих відповідно до Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус»;
 • забезпечено архітектурну доступність приміщень закладів освіти району для дітей з особливими потребами.

Поряд з цим було озвучено і деякі освітянські проблеми:

 • дефіцит молодих спеціалістів;
 • низький рівень заробітної плати молодих спеціалістів;
 • проїзд вчителів до місця роботи за власні кошти ( хоча законодавством передбачено оплату за проїзд за кошти бюджету).

У зв'язку з багатогранністю напрямків, питання соціального, медичного, психологічного забезпечення ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО/ООС було висвітлено декількома доповідачами: Пергою Валентиною Миколаївною, начальником управління соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації та співдоповідачами Голованем Володимиром Михайловичем, директором КНП ФРР «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги», Герцуном Андрієм Васильовичем, головним лікарем КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ», Давидовою Світланою Вікторівною, директором центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Керівники структурних підрозділів та комунальних закладів охорони здоров'я доповіли присутнім про позитивні напрацювання в напрямку соціального, медичного, психологічного забезпечення ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО/ООС, а саме: за інформацією головного лікаря КНП ФРР «Фастівська ЦРЛ» А. Герцуна до роботи приступив медичний психолог, начальник управління соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації В. Перга повідомила, що для 2 учасників бойових дій підготовлено документи на отримання компенсації для придбання житла, директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді С. Давидова розповіла, що центром складено 65 висновків оцінки потреб сімей учасників бойових дій в зоні АТО.
Слід зазначити, що при розгляді вказаного питання було виявлено чимало проблем:

 • відсутність достатнього фінансування Програми з надання соціальної та правової допомоги військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, особам, які вступають на військову службу за контрактом в Збройні Сили України та членам їх сімей у 2017-2019 роках та Фастівської районної програми соціального захисту ветеранів війни на 2014-2020 роки
 • недостатнє фінансування коштів на лікування (19 гривень) та харчування ( 4 гривні) хворих – дане питання треба вирішувати спільно з Фастівською міською радою
 • надання психологічної допомоги сім»ям та самим учасникам бойових дій в зоні АТО.

Завершальним питанням порядку денного засідання громадської ради було питання про надання послуг населенню Фастівського району відділеннями поштового зв’язку. Розгляд вказаного питання на засіданні громадської ради був викликаний стурбованістю громадськості щодо ситуації навколо, що склалася у ПАТ « Укрпошта».

Голова громадської ради Тетяна Собко доповіла присутнім,що до Фастівської районної ради та Фастівської районної державної адміністрації протягом поточного року надходили численні звернення від мешканців району та голів сільських та селищних рад щодо скорочення працівників поштових відділень через умови роботи,створені керівництвом ПАТ « Укрпошта». Більшість відділень не забезпечена працівниками поштового зв’язку, відповідними нормативами робочих місць в частині опалення й освітлення приміщень, має практика встановлення працівникам поштових відділень 0,2-0,7 ставки заробітної плати, відсутній інтернет. Фастівська районна рада та Фастівська районна державна адміністрація не залишились осторонь вказаної проблеми, тому на сесії районної ради від 25.06.2019 року було прийнято рішення за № 05-26-VII « Про підтримку звернення депутатів Фастівської районної ради щодо функціонування відділень ПАТ « Укрпошта» в районі.

По всім питанням порядку денного були прийняті рішення.

З матеріалами засідання та прийнятими рішеннями ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті Фастівської районної ради та Фастівської районної державної адміністрації у рубриці» Консультації з громадськістю».

изображение viber 2019 09 11 13 07 05