РОЗДРУКУВАТИ СТОРІНКУ

До відома осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю по зору та слуху

Понеділок, 04 лютого 2019, 18:59 4517

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238) (далі - Порядку) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю по зору та слуху за бажанням мають право на виплату компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією.   

Згідно з Порядком особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору за їх бажанням виплачується компенсація за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією в порядку черговості.

Також особи з інвалідністю I та II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування).

Підставою для виплати такої компенсації є фіскальний чек, що підтверджує придбання спеціального засобу для орієнтування, спілкування.

Окрім того повідомляємо, що особам з інвалідністю I та II групи по зору, які надали фіскальний чек, що підтверджує придбання мобільного телефону замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування), відшкодовується вартість мобільного телефону в межах граничної ціни.

Особи з інвалідністю по слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати планшет замість мобільного телефона для письмового спілкування із строком на п’ять років, на який видано вибір. В разі придбання планшету замість мобільного телефона для письмового спілкування, відшкодовується вартість планшета в межах граничних цін на мобільний телефон для письмового спілкування.

Згідно наказу Мінсоцполітики України від 29.01.2016 року № 59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації» гранична ціна на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування становить:

  • мобільний телефон для письмового спілкування - 3252 грн.;
  • аудіоплеєр - 861грн.;
  • годинник механічний - 690 грн.;
  • годинник електронний - 240 грн.

Для виплати компенсації особам з інвалідністю по зору, по слуху, дітям з інвалідністю по зору, по слуху або їх законним представникам потрібно звертатись до управління соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

   В разі самостійного придбання спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією, особам з інвалідністю Фастівського району потрібно із фіскальним чеком звернутись до управління соціального захисту населення Фастівської районної державної адміністрації за адресою: м. Фастів вул. Соборна,16 ( 1 поверх,каб. № 3), тел.(04565)5-25-20.