Skip to Content

За три роки, за розрахунками Уряду, кількість робочих місць, створених фермерами, має зрости в 5 разів – з 100 тис до 0,5 млн

В результаті, розвинуте фермерство забезпечить створення нових робочих місць на селі, сприятиме вирішенню проблеми із безробіттям в сільській місцевості , забезпечить розвиток сільських територій.
 
 
Мета Уряду – підтримка переробки сировини  всередині країни
  • це дозволить збільшити валютну виручку від аграрного експорту
  • підвищити прибутковість виробників сільгосппродукції.
«Впровадження системної підтримки фермерства дозволить збільшити виробництво валової продукції сільського господарства  вдвічі за три роки  до 12% та  розвинути переробку сировини  всередині країни», - зазначив перший заступник мінагрополітики Максим Мартинюк.
 
Також він наголосив на тому, що програма підтримки  підкріплена значним фінансовим ресурсом: «В наступному році Уряд пропонує закласти в держбюджеті рекордну суму на підтримку фермерських господарств – 1 млрд гривень. Крім того, продовжують діяти і  інші напрямки підтримки, зокрема, надання пільгових кредитів, часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, здешевлення переробного обладнання»
 
Як програма допоможе фермерам
  • Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва,  виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції.
  • Будуть здешевлені агрокредити  і агрострахування, надана підтримка фермерам-початківцям.
  • Для розвитку садівництва виноградарства, хмелярства та вирощування органічної  продукції планується  проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель.
  • Будуть створені стимули для технічного переозброєння фермерів, збільшення  площ під органічними культурами (прогноз приросту -10%), а також відновлення галузей тваринництва.
Як Програма вплине на економіку країни
  • В результаті  очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві продукції сільського господарства до 12%
  • орієнтація на переробку продукції в середині країни замість сировинної моделі сільського господарства
  • зростання кількості створених фермерами робочих місць в п’ять разів  - із 100 тис до 0,5 млн.
 
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету міністрів України