Skip to Content

Впровадження аграрних розписок у Київській області

 

16 січня в м.Києві відбулося урочисте відкриття Проекту «Аграрні розписки в Україні» (далі - Проект), що здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) в Київській області.

Участь у відкритті взяла делегація з Фастівського району на чолі із заступником голови Фастівської районної державної адміністрації Юрієм Волковим. До складу делегації також увійшли начальник відділу агропромислового розвитку Фастівської РДА Петро Мартинчук та керівники сільськогосподарських підприємств району, із числа найпотужніших.

Мета Проекту – покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запровадження в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки».  

Що таке аграрна розписка?

Аграрна розписка – це новий інструмент, який допоможе сільгоспвиробнику отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції. За своєю суттю аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотредером, банком). 

В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових і матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з існуючими інструментами. 

ДодатокРозмір
Аграрна розписка. Памятка сільгоспвиробнику2.jpeg1.33 МБ
Аграрна розписка. Памятка сільгоспвиробнику1 jpeg1.01 МБ
Аграрна розписка. Памятка сільгоспвиробнику3.jpeg886.42 КБ
Аграрна розписка. Памятка сільгоспвиробнику4.jpeg737.66 КБ