Skip to Content

Українсько-польський семінар з впровадження реформ та децентралізації для лідерів громад Фастівського району

 

11 вересня з метою підвищення рівня участі громадян України у створенні ефективних, правових та наділених довірою демократичних інституцій, зокрема місцевого самоврядування, за підтримки Фонду міжнародної солідарності (Solidarity Fund PL.) у Фастові відбувся українсько-польський семінар в рамках проекту «Децентралізація ІІІ – діємо професійно. Підвищення компетентності управлінських кадрів у громадах в 5-ти областях сходу України, Київській області та місті Києві».

Захід зібрав близько тридцяти учасників: представників Фастівської районної державної адміністрації та районної ради на чолі з головою райдержадміністрації та головою районної ради Дмитром Вороніним і Геннадієм Сиваненком, міської ради – на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, органів місцевого самоврядування району, громадських активістів та  ведучих семінару - польських експертів.

Головним завданням проекту є підвищення рівня знань лідерів-осіб, які управляють розвитком громад у сферах формування і управління бюджетом громади, управління структурними одиницями освіти, охорони здоров’я та комунального господарства громади, планування і ведення комунального господарства, створення інвестиційного клімату та притягнення інвесторів.

          

Експерти з Польщі – Edyta Kuczma (керівник відділу інвестицій, просторового землевпорядкування та фондів підтримки (Підкарпатське воєводство), Kazimierz Wolanski (секретар гміни Беско і депутат ради Саноцького повіту (Підкарпатське воєводство), Andrzej Kuzminski (директор міської публічної бібліотеки в Лешні; спеціаліст з промоції та маркетингу самоврядних територій Уряду гміни Кшивінь; журналіст, письменник (Вєлькопольське воєводство), Pawel Mentelski (тренер, консультант з питань стратегії, програм та аудиту сталого розвитку, управління в місцевому самоврядуванні та НУО, розробки та управління проектами, програмами та планами місцевого розвитку (Підкарпатське воєводство), Jaroslaw Bittel  (юрист, тренер, консультант з питань стратегії, програм та аудиту сталого розвитку, управління в місцевому самоврядуванні та НУО, стратегічного планування (Варшава) – активно продовжили навчання лідерів громад, який розпочався Фондом TERRAHUMANA  в рамках проектів Децентралізація І (2015) та Децентралізація ІІ (2016).

 Основними темами  проекту Децентралізація ІІІ для дискусії стали:

- структура і функціонування самоврядної адміністрації в Польщі – актуальна характеристика на прикладі гмін (громад) – загальна характеристика гміни; органи гміни; організаційна структура; статут гміни; регламенти, бюджет;

- стратегія сталого розвитку як інструмент управління;

- формування і управління бюджетом громади на основі досвіду польської гміни;

- управління освітніми і медичними структурами – правові та фінансові умови;   

- планування та управління в комунальному господарстві – досвід польських гмін;

- створення інвестиційних умов, залучення інвесторів – умови обов’язкові до виконання;

- «Нехай нас побачать» - промоція громади.

В контексті семінару-майстерні експерти з сусідньої держави коротко описали структуру і спосіб управління у Варшаві, поділилися польським досвідом управління соціальною і комунальною інфраструктурою в районах Варшави, порівнюючи з управлінням районами Києва.  

Учасники заходу мали змогу послухати виступи спікерів, оглянути презентацію «Децентралізація ІІІ – діємо професійно», почути ґрунтовні відповіді на свої запитання  та ознайомитися з роздатковим матеріалом.

Після майже восьмигодинного інтенсивну, на заключному етапі, було підведено підсумки роботи семінару. Від української сторони - прозвучали схвальні відгуки, кожен для себе міг взяти щось корисне, довідатись про нове, перебрати досвід у партнерів близького зарубіжжя.

Для довідки:

У співпраці з українськими партнерами функціонує веб-сторінка проекту українською та російською мовами. На сторінках проекту публікується загальна інформація, а також навчальні і інформаційні матеріали з 2015 та 2016 років і біжучого ходу проекту (навчальні і інформаційні матеріали, електронні посилання на інтернет адреси польських гімн та повітів, які співпрацюють в реалізації проекту рекламні матеріали, програми та графіки проведення семінарів-майстерень, фото-звіти).

Як елемент поточної комунікації між учасниками проекту, а також елемент для його просування функціонує фан-пейдж проекту в мережі Facebook.