Skip to Content

У Веприку відбулась стеценкознавча конференція

 

У Міжнародний день музеїв село Веприк на Фастівщині стало одним із центрів зустрічі краєзнавців - тут 18 травня у Комунальному закладі Київської обласної ради «Меморіальний музей К.Г.Стеценка», з нагоди 135-ї річниці від дня народження видатного українського композитора відбулась VІІ обласна науково-практична конференція «К.Стеценко. Доба Української революції 1917-1921 років».

Учасниками її стали краєзнавці з області та району, освітяни, працівники музеїв, посадовці районної влади, депутати.

На конференції оприлюднено вісім доповідей науковців і краєзнавців з Фастова, Києва, Боярки, Богуслава, Білої Церкви. Здійснено нагородження обласними і районними відзнаками краєзнавців, які найбільш продуктивно працюють у пошуках історичних відомостей про Фастівщину, та з нагоди Міжнародного дня музеїв.

Презентовано дві книги та виставку унікальних старожитностей Фастівщини – і ці заходи зробили дуже теплою атмосферу спілкування учасників конференції. Дуже приємно було чути від представника обласного управління культури, національностей і релігій Наталії Остапенко гарні слова про зустріч, в ході якої вдалось так плідно й цікаво попрацювати.

Після конференції відбулась екскурсія музеєм, яку провів його директор Едуард Мондзелевський, член Національної спілки краєзнавців України.

Матеріали конференції будуть використані при підготовці  щорічного бюлетеня науково-дослідницької роботи  музею, а також у навчальному процесі.