Skip to Content

У Держкомтелерадіо відбулось перше засідання щодо інформування громадськості з питань Україна – НАТО

НАТО вітає прагнення України щодо членства в євроатлантичному альянсі та отриманні плану дій щодо членства. У Держкомтелерадіо 25 липня відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань виконання плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

Міжвідомча робоча група є допоміжним органом при Держкомтелерадіо, утвореним на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України для забезпечення координації роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади та інших держорганів.

Участь у першому засіданні робочої групи, що проходило під головуванням першого заступника Голови Держкомтелерадіо Богдана Червака, взяли й представники іноземних посольств в Україні, громадських організацій, науковці.

Експерт Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач виступив з доповіддю «Про ставлення громадськості до євроатлантичної інтеграції України та НАТО». За результатами соціологічних досліджень, проведених Фондом, сьогодні підтримують вступ України в НАТО, вбачаючи у цьому гарантію безпеки держави, 47 відсотків респондентів (опитування проводилося лише на підконтрольній Україні території). Найбільший рівень підтримки – в центрі країни та на її заході. На думку експертів Фонду, слід посилити інформування громадськості щодо НАТО на півдні та сході країни. Метою такою кампанії має стати переважна підтримка населення євроатлантичної інтеграціїв усіх регіонах України.

Про необхідність вести таку інформаційну роботи з огляду на особливості кожного регіону говорили учасники засідання. Натомість Держкомтелерадіо на основі моніторингу діяльності центральних органів виконавчої влади і обласних державних адміністрацій підготував звіт про виконання плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України у першому півріччі 2017 року. З метою покращення такої інформаційної роботи Міжвідомча робоча група ухвалила рішення підготувати Держкомтелерадіо Методичні рекомендації для органів державної влади з виконання плану заходів щодо реалізації Концепції.

Також учасники наради заслухали інформацію голови громадської ліги «Україна - НАТО» Сергія Джерджа про стан співпраці громадських об’єднань з органами державної влади та ухвалили рішення забезпечити всебічне сприяння діяльності громадських об’єднань у сфері інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції України. Держкомтелерадіо планує звернутися до обласних державних адміністрацій з проханням сприяти реалізації заходів громадських об’єднань в регіонах України.