Skip to Content

Символіка Фастівського району

 

     Символікою Фастівського району є герб, прапор та гімн. Основним змістом символіки району є поєднання історичної спадщини Фастівщини з сучасністю.
     Символіку району та День Фастівського району (19 серпня) затверджено рішенням сесії районної ради у 2000 році.
 
Опис Герба Фастівського району
 
 
     Герб Фастівського району складається з великого щита, увінчаного стилізованим картушем.
     Щит Герба має класичну форму із заокругленою посередині нижньою частиною і розділений на ліве (синє) та праве (зелене) поле. Верхні лівий і правий кути щита загострені.
     У центрі щита, на межі синього і зеленого полів, розміщується зображення дерев’яної церкви золотистого кольору, яка уособлює історичну минувшину і символізує глибокі християнські корені мешканців Фастівщини.
         Річка, що зображена у вигляді підкови, ототожнюється з давніми хліборобськими традиціями жителів району та символізує надію на щасливу долю.
     Щит обрамлений золотистим картушем, де симетрично з обох боків розміщуються колоски пшениці.
      У верхній центральній частині картуша квітка акації та листки дуба, що симетрично розташовані навколо акації.
 
Опис Прапора Фастівського району
 
 
      Прапор Фастівського району являє собою прямокутне полотнище, загострене у вигляді козацької шапки у верхньому та нижньому правих кутах і обрамлене золотистою каймою.
      Полотнище прапора складається з трьох частин: двох рівних за шириною та горизонтально розташованих смуг: верхньої – синьої та нижньої – зеленої і однієї – вертикальної, малинового кольору, що займає ліву частину.
      На малиновій смузі розміщуються елементи Герба району: підково-подібне зображення ріки сріблястого кольору та золотистого мальтійського хреста.
      Автор: скульптор М.А.Дмитрів, член Національної спілки художників України.