Skip to Content

Про стан розвитку освітньої галузі Фастівського району

 «Ми живемо в час стрімких та невідворотних змін, що зумовлені та продиктовані самим життям та світосприйняттям наших дітей та молоді. Створення високоефективної системи сучасної, якісної освіти – це об’єктивна вимога сьогодення, яка підпорядкована одній спільній меті: забезпечити в усіх без винятку навчальних закладах Фастівщини створення умов для розвитку та самореалізації кожної дитини як особистості та громадянина України…» (Із виступу Олени Рудаківської на педагогічній раді 30 серпня 2017 р.).

Модернізація освітніх ланок упродовж 2016-2017 рр:

Дошкільне виховання

У Фастівському районі функціонує 8 дошкільних навчальних закладів, 3 дошкільних навчальних заклади – у складі НВО;

А також у 2016-2017 році було відкрито:

3 групи з короткотривалим перебуванням дітей на базі Борівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Борівської ЗОШ І-ІІ ступенів;

1 група з короткотривалим перебуванням дітей на базі Мотовилівськослобідської ЗОШ І-ІІ ступенів;

2 групи у Яхнівському та Червоненському НВК.

Триває реорганізація Дідівщинської ЗОШ в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». У 2016 році Яхнівську та Червоненську ЗОШ було реорганізовано в навчально-виховні комплекси «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Загальна середня освіта

У 2016/2017 навчальному році у 22 загальноосвітніх навчальних закладах району навчалося 3366 учнів.

У 2016 році було створено два опорних навчальних заклади:

- Опорний загальноосвітній навчальний заклад Веприцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з філією Скригалівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів;

-  Опорний загальноосвітній навчальний заклад Пилипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» з філією Червоненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок».

В ОЗНЗ Веприцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів вже обладнано сучасний кабінет хімії та біології. Учні та педагоги 1-го класу ОЗНЗ Пилипівського НВК та ОЗНЗ Веприцької ЗОШ у 2017/2018 навчальному році будуть залучені до апробації нового Державного стандарту початкової загальної освіти, спрямованого на втілення ідей Концепції «Нова українська школа».

Позашкільна освітня ланка

 Центром позашкільної освіти в районі є Фастівський районний еколого-етнографічний центр.

У 2016/2017 навчальному році у ФРЕЕЦ функціонувало 15 гуртків, роботою в яких було охоплено 320 учнів, що становить 9,5 % від загальної кількості учнів.

Учні загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці ФРЕЕЦ постійно беруть участь у різноманітних конкурсах, турнірах, фестивалях, вікторинах. Є і переможці та призери обласних та всеукраїнських етапів.

Так, з 25 заходів обласного та всеукраїнського рівнів вихованці ФРЕЕЦ стали переможцями та призерами в 15 заходах.

Покращилася результативність участі учнів Фастівського району у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. У ньому взяв участь 41 учень, призерами стали 11 учнів із 4-х навчальних закладів (Борівської, Дорогинської, Триліської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ОЗНЗ Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Педагогічні кадри

 У 2016/2017 навчальному році педагогічними кадрами були забезпечені всі загальноосвітні навчальні заклади. В них працювало 364 педагогічні працівники, з них працюючих пенсіонерів – 97 осіб, що становило 26,6 % від загальної кількості педагогічних працівників.

У 2016/2017 навчальному році атестаційною комісією відділу освіти атестовано 108 педпрацівників, із них:

1. Присвоєно категорію:

- 9 тарифний розряд – 14;

- 10 тарифний розряд – 4;

- «спеціаліст ІІ категорії» - 14;

- «спеціаліст І категорії» - 11;

- «спеціаліст вищої категорії» - 7.

2. Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії:

- 9 тарифний розряд – 3;

- 10 тарифний розряд – 1;

- «спеціаліст ІІ категорії» - 2;

- «спеціаліст І категорії» - 6;

- «спеціаліст вищої категорії» - 40.

3. Присвоєно педагогічне звання:

- «старший учитель» - 9;

- «вчитель-методист» - 1;

- «керівник гуртка-методист» - 1.

4. Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню:

- «старший учитель» - 24;

- «вчитель-методист» - 2.

5. Відповідає займаній посаді бібліотекаря – 2.

Ведеться відповідна робота щодо соціального захисту педагогічних працівників: заборгованість з виплати заробітної плати відсутня, вчасно виплачуються надбавки за вислугу років, класне керівництво, перевірку зошитів.

Науково-методична робота

Здійснюється через такі основні форми: методична рада, районні методичні об'єднання всіх категорій педагогічних працівників, семінари керівників навчальних закладів, заступників директорів з навчальної та виховної роботи, «Школа молодого вчителя», день методичної допомоги, професійні конкурси "Учитель року ", конкурс творчих проектів з організації навчально-виховної роботи, педагогічні конференції, педагогічні читання тощо.

Належну науково-теоретичну та методичну підготовку педагогічних кадрів у районі в минулому навчальному році забезпечували 20 районних методичних об’єднань, 5 шкіл педагогічної майстерності, 1 школа передового педагогічного досвіду, 3 динамічні групи, 3 районні творчі групи, 36 консультаційних пунктів для вчителів; було проведено 20 семінарів-практикумів, 6 психолого-педагогічних семінарів, 2 майстер-класи.

Робота психологічної служби

У навчальних закладах району налічується 6 практичних психологів та 8 соціальних педагогів. Функціонує районна психолого-медико-педагогічна консультація.

Діти і підлітки, які за станом здоров’я не могли відвідувати навчальні заклади, мали можливість здобувати освіту за індивідуальними навчальними планами та програмами. У 2016/2017 навчальному році таких дітей було 29. З метою забезпечення розвитку мережі навчальних закладів з інклюзивним навчанням та вихованням, інклюзивною освітою в минулому навчальному році було охоплено 2 дитини в ОЗНЗ Веприцькій ЗОШ І-ІІІ ст., 1 дитина в Малоснітинській ЗОШ І-ІІІ ст., 1 дитина у Фастівецькій ЗОШ І-ІІІ ст.