Skip to Content

Про перспективи створення Томашівської об’єднаної громади

 

 

18 квітня у с.Томашівці відбулась  робоча зустріч за участі керівника Офісу реформ Київської області Володимира Удовиченка, першого заступника голови Фастівської райдержадміністрації Лариси Скрипак, голови районної ради Геннадія Сиваненка, депутата Київської обласної ради Олександра Волинця, помічника народного депутата України Р.Сольвара Андрія Січки, сільських голів та представників сільських громад, які мають намір об’єднатися в Томашівську об’єднану громаду.

Важливість розмови, яка відбулась під час зустрічі, полягала в необхідності конструктивно обговорити правові та соціально-економічні засади створення об’єднаної громади, спроможної самостійно забезпечувати належний рівень надання послуг: у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства та ін. Тим більше, що Київською облдержадміністрацією здійснюється робота над перспективним планом формування територій громад на Київщині.

Володимир Удовиченко поінформував про загальні засади добровільного об’єднання територіальних громад в Україні, зокрема в Київській області. Зазначивши, що в Київській області вже створено дві територіальні громади - Калитянська (Броварський район) і Пісківська (Бородянський район). «Узагалі, цей процес проходить не просто, інколи болісно і є об’єктивно складним. Проте усі труднощі носять об’єктивний характер. Дається взнаки і політика, яка також зумовлена об’єктивними чинниками…» -  додав В. Удовиченко.

Вкрай важливо, щоб фінансисти, економісти, спеціалісти з питань охорони здоров’я вивчили комплекс питань на предмет перспективності та економічної спроможності нових громад.

Своє ставлення до питання децентралізації влади висловили і перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Скрипак, голова районної ради Геннадій Сиваненко.

Наголос у розмові поставлено на тому, що наразі треба активізувати процес децентралізації в районі, скористатись можливістю самим визначитись зі створенням таких об’єднаних громад, які реально потрібні людям і дадуть можливість формувати перспективні території. Тобто, передусім йшлося про абсолютно нові принципи взаємодії влади і громади, про нову якість прийняття рішень у новостворених громадах, які самостійно, без дотацій від держави, зможуть себе утримувати, надавати громадянам всі види адміністративних послуг. Якщо втратити час і не подати до області своїх пропозицій  до перспективного плану формування територій, то питання децентралізації в районі можуть вирішити без громад району. І хто тоді буде відповідальним за все, що відбуватиметься далі?!

«Після затвердження у Кабміні плану формування територій громад, його передадуть до Верховної Ради України, яка затвердить остаточні межі і склад сформованих громад», - сказав керівник Офісу реформ у Київській області  В.Удовиченко. Тому він наполягає,  що докорінні зміни у країні треба починати саме з проведення територіально-адміністративної реформи, адже вона є основою усіх реформ. А Офіс реформ в області є «містком між громадами і державною владою».

«Офіс реформ був створений на основі Меморандуму, підписаного Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України за сприяння програми USAID «ДІАЛОГ»- зазначив Володимир Удовиченко. Він також висловив сподівання, що  позитивні зміни від впровадження даної реформи будуть помітні, якщо територіальні громади об’єднуватимуться на добровільній основі, але з обов’язковим врахуванням економічного базису як основи забезпечення функціонування інфраструктури, її утримання та розвитку.

На разі у Томашівці підготовлено необхідні документи з обгрунтуванням спроможності майбутньої об’єднаної громади. Намір створити Томашівську громаду підтримує обласний депутат О.Волинець і в цілому схвалив продуктивний підготовчий процес В.Удовиченко. Тепер наступним буде слово за  обласною владою.

ДодатокРозмір
3.jpg97.96 КБ
4.jpg98.98 КБ