Skip to Content

Пенсійний фонд інформує

На веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України зареєструвались більше 14 тисяч фастівчан

Понад 14 тисяч громадян м. Фастова та Фастівського району стали користувачами веб–порталу http://portal.pfu.gov.ua/Пенсійного фонду України. З них 298 осіб зареєструвались упродовж грудня цього року.

Про унікальну  можливість кожного громадянина здійснювати постійний контроль даних, які впливають на право призначення пенсії та її розмір, йдеться під час кожного  тематичного заходу, який проводять працівники управління. В ході зустрічей з різними категоріями населення фахівці акцентують увагу на тому, що з допомогою веб-порталу можна отримати інформацію згідно індивідуальних показників.

Зареєструватись на порталі електронних послуг можна, звернувшись до одного з підрозділів Фонду та написавши заяву. Також це можна зробити онлайн за електронним цифровим підписом. Електронний ресурс працює з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних.

 

Що потрібно знати про страховий стаж у  2018 році

Починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років матимуть тільки ті особи, у яких страховий стаж становитиме 25 років і більше. При цьому, вимоги до мінімального стажу будуть збільшуватися (щороку на один рік страхового стажу). У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть ті особи, яким виповнилося 60 років, і чий страховий стаж не менше 35 років.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися страхові внески у сумі не меншій, ніж встановлений законодавством мінімальний страховий внесок. Для зарахування до страхового стажу повного місяця, сума сплаченого внеску має дорівнювати сумі мінімального страхового внеску (сума мінімальної заробітної плати помножена на ЄСВ).Якщо сума сплаченого внеску є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, особа має право доплатити необхідну суму, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо таку доплату за бажанням особи не було здійснено, стаж враховується у пропорційно меншому розмірі за визначеною формулою.

Кожен, хто наймається на роботу, має пам’ятати, що не оформлений вчасно трудовий договір є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягне за собою низку проблем для самого працівника. Працюючи нелегально, людина сама себе позбавляє права на соціальний захист та передбачені трудовим законодавством гарантії, а також ставить під загрозу своє здоров’я та майбутнє.