Skip to Content

На території Київської області буде створено єдину оперативну диспетчерську службу «103»

22 серпня в КЗ КОР «Київська обласна лікарня № 2» під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Алли Арешкович відбулася тематична нарада з керівниками закладів охорони здоров’я Київщини.

Під час наради було розглянуто та обговорено питання щодо стану захворюваності на кір у Київській області; стану та перспектив розвитку екстреної та невідкладної медичної допомоги в Київській області; стану підготовки закладів охорони здоров’я області до опалювального  сезону. Також учасниками тематичної наради було розглянуто питання щодо дії на території області урядової програми «Доступні ліки».

Про стан захворюваності на кір у Київській області доповіли головні позаштатні спеціалісти за фахами: дитячі інфекційні хвороби – Віра Патока, інфекційні хвороби – Олександр Архипенко, епідеміологія – Сергій Мартинчук, а також фахівець епідеміологічних досліджень Київського обласного лабораторного центру Олена Левченко.

Головний позаштатний спеціаліст за фахом дитячі інфекційні хвороби Віра Патока зазначила, що у 2017 році в Україні підвищилась захворюваність на кір, особливо в Одеській та Івано-Франківській областях. У Київській області з початку поточного року виявлено 8 випадків з підозрою на кір, 5 з яких лабораторно підтверджено.

Основним методом профілактики захворюваності на кір є вакцинація. «Середній показник охоплення щепленнями по Україні проти кору станом на 1 серпня складає 45%. Охоплення щепленнями проти кору в Київській області складає 60%. Це найкращий показник в Україні на сьогодні», – повідомив головний позаштатний спеціаліст за фахом епідеміологія Сергій Мартинчук.

Задля удосконалення системи надання медичної допомоги населенню з інфекційними захворюваннями в Україні було створено Державні установи – лабораторні центри, які діють в усіх областях. Київський обласний лабораторний центр тісно співпрацює з закладами охорони здоров’я області.

Завідувач відділу епідеміологічних досліджень та дослідження біологічних факторів Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Олена Левченко зазначила, що лабораторією сумісно з Департаментом охорони здоров’я КОДА було розроблено план протиепідемічних та профілактичних заходів, який обов’язково має бути впроваджений кожним медичним закладом. Особливу увагу Олена Левченко звернула на правила забору матеріалу, терміни забору та доставки, від яких залежить результат дослідження.

За підсумками розгляду першого питання було сформовано пакет доручень, спрямованих на організацію взаємодії всіх ланок надання медичної допомоги при профілактиці та лікуванні кору. Зокрема, розробити алгоритм дій персоналу лікувального закладу задля попередження розповсюдження кору, постійного моніторингу стану проведення вакцинації, здійснювати інформування населення за допомогою ЗМІ тощо.

Про стан, перспективи розвитку та співпраці екстреної та невідкладної медичної допомоги в Київській області доповіли головний лікар Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Курмишов та обласний позаштатний фахівець по сімейній медицині Вікторія Ткаченко.

Головний лікар Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Курмишов розповів про розвиток і удосконалення системи екстреної медичної допомоги в Київській області. Олександр Курмишов повідомив, що на території Київської області цього року буде створено єдину оперативну диспетчерську службу.

«Єдина оперативна диспетчерська служба – це великий інфраструктурний об’єкт, в якому будуть працювати майже 25 диспетчерів цілодобово: 12 диспетчерів по виклику і 10 – по напрямку. На території диспетчерської служби також буде розміщено телемедичний центр (консультація ЕКГ на відстані) та консультаційний центр. Ця диспетчерська служба буде створена в місті Біла Церква», – зазначив головний лікар.

За словами Олександра Курмишова, наразі проводяться будівельні роботи по встановленню мережі, будівництво лінійних споруд для зв’язку з «Укртелекомом», «Водафоном» та «Київстаром». Ведеться придбання обладнання для диспетчерської та обладнання для бригад екстреної медичної допомоги. «Кожна бригада буде оснащена планшетом та смартфоном. Інформація від диспетчерів буде передаватися через інтернет. Крім того, кожний автомобіль буде оснащено GPS-трекером, – повідомив головний лікар Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. – Загальна вартість цих робіт майже 10 мільйонів гривень».

Оскільки працюватиме єдина диспетчерська служба, філії диспетчерських служб екстреної медичної допомоги, які наразі працюють по всій території Київської області, буде реорганізовано.

Директор департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Алла Арешкович повідомила, що в будівлі департаменту також буде впроваджена посада диспетчера.

«Це буде оперативний черговий по області, який буде працювати в цілодобовому режимі і забезпечуватиме взаємозв’язок з Урядовою гарячою лінією та всіма державними та відомчими службами миттєвого реагування», – підкреслила Алла Арешкович.

Також учасниками тематичної наради було заслухано та обговорено доповідь обласного позаштатного фахівця по сімейній медицині Вікторії Ткаченко щодо потреби у функціонуванні служби невідкладної медичної допомоги при центрах первинної медико-санітарної допомоги на перехідному періоді. За результатами обговорення даного питання, директор департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Алла Арешкович, з метою розроблення алгоритму взаємодії, дала доручення «створити робочу групу, до якої увійдуть представники Центру ЕМД та МК та закладів охорони здоров’я, у складі яких є невідкладна медична допомога».