Skip to Content

Конкурс колективів екологічної просвіти проходив під єдиним девізом «Земля – наш спільний дім»

19 квітня відбувся районний конкурс колективів екологічної просвіти (агітбригад) під єдиним девізом «Земля – наш спільний дім», приурочений Міжнародному дню Землі, що відзначатиметься 22 квітня. Співорганізаторами цього заходу стали Фастівський районний еколого-етнографічний центр та Державне підприємство «Фастівське лісове господарство»,  а епіцентром різнопланового та повчального змагання серед юних агітбригадівців була велика зала міського Палацу культури у Фастові.

Грунтовні знання показували всі шість колективів, а саме: Веприцького учнівського лісництва «СПОЛОХ» (керівник Наталія Коноваленко),  Дмитрівського учнівського лісництва «Земляни» (керівник Віталіна Прокопенко),  Дорогинського учнівського лісництва «Довіра»  (керівник Ніна Стукал),  Снітинського учнівського лісництва «Arbor  vitae» («Дерево життя», керівник  Віталіна Попова),  команди «Екосвіт» з Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Аліна Брокерт) та  «Без ГМО» (керівники -  вчитель біології Катерина  Крилова та педагог-організатор  Марина Ничик).

Гарним стартом конкурсних випробувань стала презентація театральним драматичним гуртком «Гармонія» Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. авторської вистави «Рік 25.00» випускниці колективу Ірини Стецюк. Керівники колективу Людмила Моргунова та Наталія Колесник.

У виставі юні актори показали страшне майбутнє, яке нас спіткає, коли люд не схаменеться і не задумається над своїми вчинками сьогодні.
Проблема, піднята театралами, і гарна сценічна гра, мабуть, ще більше надихнули учасників конкурсу. Виступи всіх колективів були різними, але мета у них була одна: привернути увагу до проблем екології навколишнього середовища, та нагадати всім, як слід поводитися з природою, щоб не зашкодити їй.
Цікаво було ознайомитися і з діяльністю всіх колективів, яку вони представили у своїх презентаціях. Присутні побачили, що діти свою любов до природи доводять гарними справами: садять дерева, ліс, доглядають за молодими насадженнями, збирають насіння деревних порід, прибирають сміттєзвалища, виготовляють годівнички, шпаківні, підгодовують звірів у лісі, проводять науково-дослідницькі роботи, беруть участь у різноманітних природоохоронних заходах і конкурсах, організовують акції та багато іншого.

А вінцем нинішніх здобутків юних природолюбів був успішний виступ на двох етапах - «Презентація еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності» і в конкурсних представленнях різних жанрів, стилів, напрямків навчальної й пошукової роботи для формування власного досвіду  в розв’язанні проблем.  Важливо, що діти порушили  ряд проблем екологічного спрямування з метою привернення уваги присутніх до виховання екологічної культури у співгромадян. Вони також через буклети та інформаційні блоки показали своє бачення подолання цих проблем.

Команди-учасниці засвідчили залюбленість у рідну природу, відповідальне ставлення до вивчення та вирішення проблематики захисту скарбів навколишнього світу. За результатами виступів визначились лідери, зокрема, перше-третє місця розділили відповідно команди «Довіра» (с.Дорогинка), «СПОЛОХ» (с.Веприк) та «Arbor  vitae» (с.Снітинка).

Привітали юних природолюбів прес-секретар Київського обласного та по місту Києву Управління  лісового та мисливського господарства  Людмила Шрамкова, заступник голови Фастівської районної державної адміністрації Юрій Волков, головний лісничий ДП «Фастівське лісове господарство» Леонід Прокоп’юк, начальник відділу освіти Олена Рудаківська та директор Фастівського районного еколого-етнографічного центру Світлана Остапчук.

Із формулюванням «За  плідну природоохоронну та екологічну діяльність  у справі виховання підростаючого покоління та за вклад у розвиток позашкільної еколого-натуралістичної освіти» від організаторів конкурсу подяками відзначені директор ДП «Фастівське лісове господарство» Олег Чемерський, головний лісничий держлісгоспу Леонід Прокоп’юк, лісничі Дорогинського, Веприцького, Снітинського і Фастівського лісництв (на їх базі функціонують учнівські лісництва)  та колектив драматичного гуртка. 

ДодатокРозмір
1.JPG710.81 КБ
2.JPG1.1 МБ
3.JPG2.1 МБ
4.JPG1.47 МБ
5.JPG2.58 МБ
6.jpg14.54 КБ
7.jpg14.24 КБ
8.jpg17.23 КБ
9.jpg14.59 КБ