Skip to Content

Аграрії Фастівщини інформують: і збираємо, і сіємо!

Станом на минулу п’ятницю, за даними управління аграрного промислового розвитку Фастівської РДА, у нашому районі завершилися збиральні роботи та розпочинаються посівні роботи озимих зернових культур.

Загальний намолот зерна по сільськогосподарським підприємствам району на площі 6,903 га становить близько 30 тис. тонн при середній урожайності 43,3 ц/га.

Варто наголосити, що за рейтингом по збиранню ранніх зернових культур аграрії Фастівщини посіли ІІ місце (!) серед районів Київській області. Це говорить про те, що, навіть без огляду на погодні умови, які неабияк пошарпали нерви аграріям, наш регіон продовжує тримати марку і показувати гідні результати в області.

Урожайність озимої пшениці цього року з площі 4,498 га становить 46,7 ц/га. Найвища урожайність озимої пшениці спостерігалася у таких господарствах:

- ПСП «Агрофірма «Світанок», директор Засуха Т.В. – 55,9 ц/ га;

- ВП НУБіП України НДГ «Великоснітинське», директор Журавель М.П. – 49,3 ц /га;

- СТОВ «Відродження» с. Малополовецьке, директор Майсак Л.Д. – 45 ц/га;

- ФГ «ХОРС-КЛМ» с. Веприк, директор Кельвич Л.М. – 45 ц/га.

Крім того, урожайність ярої пшениці в господарствах району становить 42,4 ц/га; ячменю ярого – 35,3 ц/га; овесу – 28, 4 ц/га.  

Високою урожайністю порадували хліборобів СТОВ «Відродження» посіви гороху. З площі 100 га зібрано по 54,0 ц/га (найвищий показник у Київській області).

Щодо технічних культур: урожайність озимого ріпаку становить 25 ц /га (з площі 1,312 гектарів).

В даний час продовжується збирання пізніх культур, зокрема кукурудзи, сої та цукрових буряків. У таких фермерських господарства, як ФГ «ХОРС-КЛМ», «Відродження», ПСП «Колос» триває обмолот гречки, урожайність якої становить 16,4 ц/га.  

Для тваринництва на зиму завершено заготівлю кукурудзи на силос (12,5 тис. тонн), сіна (1589 тонн) та сінажу (512 тонн).

Підготовлено грунт під посіви озимих зернових на площі 6,100 га. На даний час в господарства району завершено посіви озимого ріпаку на площі 1,280 гектарів. Всі господарства району забезпечені у необхідній кількості посівними, паливно-мастильними матеріалами та мінеральними добривами для посіву озимих зернових під урожайність 2018 року.