Skip to Content

100 років Соборній Україні

1 грудня 1918 року на станції Фастів було підписано попередній договір про майбутнє об'єднання двох республік, а 22 січня 2019 року Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки було проголошено в Києві на Софіївській площі.

Цьогоріч Фастівчани та почесні гості міста, керівництво районної ради та райдержадміністрації, депутати районної ради зібрались на станції Фастів, щоб віддати шану подіям сторічної давнини та дати старт Всеукраїнській естафеті єднання.

За Божого благословення та молитви панотців було урочисто закладено перший камінь у фундамент Музею Соборності України. Міським головою Михайлом Нетяжуком, Народним депутатом України, головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, головою районної ради Геннадієм Сиваненко, головою райдержадміністрації Василем Кравченко та директором Київської міської дирекції ПАТ «Укрпошта» Валентином Олещенко проведено церемонію спеціального погашення поштової марки Української революції 1917-1921 років і художнього конверту «100 років боротьби» спеціально виготовлених Укрпоштою. 

У своїй промові Геннадій Сиваненко зазначив, що Україна пройшла тернистий шлях до єдності та Соборності. І одним із невідкладних завдань сучасного державотворення в Україні є консолідація української нації, всіх громадян, збереження територіальної цілісності держави, зміцнення єдності її регіонів.

Під час урочистостей в міському палаці культури презентовано велику книгу - “Соборна Україна” та малу книга «Соборність очима дітей», яка разом з автопотягом Єднання та ПАТ «Укрпошта» помандрувала регіонами України. Урочисто, у знак єдності, були прийняті горнятка із землею із усіх областей країни, АР Крим та міст Києва і Севастополя для того, щоб закласти її в монумент Соборна Україна на центральній площі міста, що символізуватиме єдність українського народу та його прагнення до мирного розвитку. Святковий концерт гостям заходу подарував Академічний ансамбль пісні й танцю Національної гвардії України.

Слід зазначити, що місто належно підготувалось до відзначення 100-річних подій Соборності України. Фастівською міською радою, її виконавчим комітетом, за участі підприємств та підприємців міста, громадських структур, під патронатом міського голови Михайла Нетяжука проведено масштабну роботу, яка показує єдність у створені майбутнього: відремонтовано та підготовлено до урочистостей міський палац культури, відкрито пам’ятник «Захисникам України» та Пам’ятний меморіал на честь військовослужбовців, загиблих у зоні проведення АТО, розпочато реконструкцію Музею-вагону Злуки УНР та ЗУНР на станції Фастів – встановлено новий потяг.

ДодатокРозмір
100 річчя Злуки.jpg110.94 КБ
100 річчя Злуки2.jpg124.23 КБ
100 річчя Злуки3.jpg89.96 КБ
100 річчя Злуки4.jpg111.85 КБ