Skip to Content

ІНФОРМУЄ СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

СБУ викрила факт постачання держпідприємству бракованих запчастин на 20 мільйонів гривень 

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили факт постачання неліквідних запасних частин до рухомого складу залізничного транспорту ПАТ «Укрзалізниця». Правоохоронці встановили, що керівництво одного зі структурних підрозділів держпідприємства уклало договори на поставки запчастин з двома приватними підприємствами. Комерсанти, у рамках угод, свідомо поставили підприємству комплектуючі, вироблені з грубими порушеннями технічних умов, що, зокрема, значно знижувало термін експлуатації запчастин. Співробітники спецслужби з’ясували, що чиновники структурного підрозділу держпідприємства не забезпечили належну перевірку якості товару, як того вимагають нормативні документи. За висновками експертів профільних наукових закладів, закупка вказаних комплектуючих могла призвести до надзвичайних подій на залізниці під час вантажних та пасажирських перевезень.  При проведенні слідчих дій в офісах комерсантів та структурного підрозділу залізниці оперативники СБ України вилучили фінансово-господарську документацію, яка доводить проведення багатомільйонної оборудки з постачання неякісних комплектуючих.   Наразі неліквідну продукцію опечатано та передано на відповідальне зберігання держпідприємства. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство. 

СБУ викрила інформатора бойовиків у районі АТО

Інформатора терористичної організації «ДНР», що діяв у Бахмутському районі Донеччини, викрила Служба безпеки України.

Поплічник бойовиків збирав у районі Світлодарської дуги дані про чисельність українських підрозділів, місця їх дислокації та переміщення бойової техніки. Потім інформацію передавав бойовикам. Вони використовували її для обстрілів українських військових та цивільних громадян.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

СБУ затримала на хабарі посадовця Київської міськдержадміністрації

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та Управлінням з питань запобігання та протидії корупції Київської міської державної адміністрації викрили на хабарництві виконуючу обов’язки начальника відділу Департаменту земельних ресурсів КМДА.

Правоохоронці встановили, що чиновниця вимагала від директора комерційної структури п’ятдесят тисяч гривень за погодження дозвільних документів на оренду земельної ділянки під ведення бізнесу.

Оперативники спецслужби затримали зловмисницю у приміщенні департаменту після отримання частини хабара у розмірі сорок тисяч гривень.

Суд звільнив ще одного учасника Програми СБУ «На тебе чекають вдома"

Суд звільнив від кримінальної відповідальності ще одного колишнього члена незаконних збройних формувань – учасника Програми Служби безпеки України «На тебе чекають вдома».

Мешканець Луганщини у 2014 році нетривалий час брав участь у діяльності НЗФ т.зв. «ЛНР». Зрозумівши хибність свого вибору, він добровільно покинув лави бойовиків. Через страх бути покараним чоловік переховувався на тимчасово окупованій території.

Дізнавшись з Інтернету про Програму СБУ «На тебе чекають вдома», він вирішив долучитися до неї та добровільно повідомив правоохоронні органи про всі обставини своєї діяльності у НЗФ.

Після вивчення матеріалів було встановлено, що колишній бойовик не брав безпосередньої участі у бойових діях та не вчиняв інших злочинів.

Мешканець Луганської області своїм прикладом показав, що Програма СБУ «На тебе чекають вдома» працює, а також закликав усіх учасників НЗФ долучатись до її роботи та повертатись до своїх родин.

Прес-центр СБ України

Додаткова інформація:

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2717#sthash.MCTK6B6e.WRi5sQlW.dpbs

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/2696#sthash.BAmsCXo3.U7RNEF97.dpb