Skip to Content

«Доступне житло» для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб

Вимушені переселенці отримали можливість вирішити проблему житла за допомогою пільг від держави.

Кабінет міністрів спростив процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло» для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, схвалена постанова коригує порядок, за яким держава надаватиме підтримку зі сплати до 50% вартості житла для учасників АТО та переселенців.

“Програма "Доступне житло" буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується перелік документів, які необхідно подавати внутрішньо переміщеним особам”

Зазначається, що 28 листопада розпочали роботу територіальні центри Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) з прийому документів для участі в програмі «Доступне житло».

За умовами цієї програми розмір державної підтримки становить: 50% для внутрішньо переміщених осіб (ВПО); 50% для громадян, на яких поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 30% для інших громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Для ВПО, які перемістились з тимчасово непідконтрольних територій, довідку про реєстрацію місця проживання (Довідка №13) подавати не потрібно. Натомість подається довідка внутрішньо переміщеної особи.